4 найчастіші проблеми з пральними машинами і способи їх вирішення

 

Чоловік і пральна машинаСьогодні автоматичні пральні машини – це абсолютна потреба у кожному будинку. Вони розраховані на тривалий термін служби та пропонують широкий спектр функцій та характеристик, але з ними все одно можуть виникнути проблеми.

Ми склали список деяких поширених поломок з пральними машинами та можливих рішень, щоб ви могли продовжувати отримувати задоволення від своїх інвестицій.

Термін служби пральної машини може відрізнятися. Це залежить від багатьох речей, наприклад, від того, як часто вона використовується і наскільки добре доглядають за технікою – не забувайте проводити щомісячний цикл очищення. Якщо ваша пральна машина не працює, зверніться до виробника, щоб дізнатися, чи можуть її полагодити, особливо якщо на неї все ще діє гарантія.

У сучасних приладах використовують безшумні та ефективні приводи, сенсорні панелі, а також розумні датчики. На жаль, зі збільшенням застосування подібних електронних деталей трапляється все більше усіляких поломок та несправностей. Ось чому сучасна побутова техніка оснащена інтелектуальними функціями, які допомагають самостійно діагностувати, усувати неполадки та небажані проблеми.

Перевірка циклів

Запуск пральної машини

Щоб увімкнути пральну машину, коли вона не відповідає, необхідно виконати повне перезавантаження, відключивши її від джерела живлення не менше ніж на 15 хвилин.

При повторному підключенні рекомендується увімкнути кілька циклів по черговості:

  • Нормальне прання.
  • Полоскання та віджим.
  • Злив та віджим.

Якщо після виконання цих дій пристрій, як і раніше, не відповідає або робить паузу під час певних частин циклу, слід звернутися до майстра з ремонту.

Проблематичний забір води

Проблеми із забором води можуть призвести до того, що пральна машина зупиниться на початку циклу через недостатній об'єм води. У такому разі необхідно переконатися, чи відкрита подача води до пральної машинки. Якщо пристрій з якихось причин не набирає рідини, варто повністю перекрити подачу води і від'єднати шланги від задньої панелі. Потім вода стікає у відро, і тільки після цього ви можете включити подачу.

Тиск води має відновитись. Якщо це не допомогло вирішити несправність, проблема може полягати в поломці водяного клапана або головної плати управління, яка не подає струм. Щоб здійснити подальшу діагностику, кваліфікований сервіс з ремонту пральних машин виміряє рівень струму та опору компонентів пральної машини.

Проблеми зі зливом

Якщо пральна машина не справляється зі зливом води, вона може залишити ваші речі промоклими всередині барабана, що в подальшому призведе до пошкодження вашого пристрою. Перше, на що вам необхідно звернути увагу, це зливний шланг. Переконайтеся, що він не перекручений і не заважає воді витікати.

Зливний насос можна легко відкрутити і почистити від будь-яких забруднень. Перш ніж викрутити кришку фільтра, скористайтеся зливною трубкою, щоб злити всю зайву воду з барабана у відро. При вході в цикл зливу ви почуєте явний тріск або гудіння, що вказує на те, що дренажний насос заблокований сміттям або іншими небажаними частинками, або елементи пристрою пошкоджені і більше не створюють достатньої турбулентності та тиску для виштовхування води. У такому разі необхідно замінити насос.

Пошкодження елементів барабана

Якщо пральна машина видає гучні звуки під час віджиму або збовтування, можливо, щось застрягло всередині. Це, у свою чергу, може істотно пошкодити сам барабан. Необхідно оглянути машинку на наявність будь-яких предметів, які могли застрягти між вузлами барабана, і вручну прокрутити його, щоб помітити опір при русі цього елемента. Якщо після перевірки барабан видає гучний звук під час обертання, це вказує на те, що елементи пошкоджені та потребують заміни.

Незалежно від того, чи справляєтеся ви з невеликим завантаженням шкарпеток або з горою білизни, пральні машини створені для швидкого та ефективного прання, зберігаючи при цьому дбайливе ставлення до одягу. Тим не менш, з будь-яким пристроєм іноді виникають проблеми. Ремонт пральних машин дозволяє значно зекономити на покупці нової техніки. Тому перед тим, як самостійно усувати ту чи іншу проблему, проконсультуйтеся з професіоналом. А якщо не впевнені в результаті, краще звернутися за допомогою до майстра з ремонту побутової техніки, який усуне поломку.