Не вимивається посуд?

 

Посуд в посудомийній машніВи розраховували, що завантаживши посуд в машину і відправившись займатися своїми справами, за годину отримаєте відмінний результат. А відкривши посудомийку, розчаровано дістаєте зіпсований посуд. Звичайно, деякі проблеми пов'язані із принципом роботи машини або властивостями матеріалу посуду. Але багато огріхів як вимитий посуд залежать від миючого засобу і правильності його застосування.

Отже, розглянемо найчастіші причини для прикрості власників посудомийних машин, пов'язані з неправильним застосуванням миючих засобів.

Білі плями на посуді, білий наліт на внутрішній поверхні машини. Швидше за все, вони викликані солями твердості. Переконайтеся, що ви правильно виставили регулятор жорсткості води. А може, ви просто забули засипати сіль? Видалити такий осад можна за допомогою харчових кислот – оцтової чи лимонної.

Сірий наліт. Можливо, ви передозували миючий засіб або ополіскувач, тому не змилися повністю. Що ж, доведеться ще раз сполоснути чи протерти посуд розчином оцту чи лимонної кислоти. І перечитати інструкцію до посудомийки.

"Райдуга" на скляному посуді. Часто причиною стають миючі засоби з діоксидом кремнію (SiO2). Ця ж речовина призводить до утворення нерозчинного накипу на деталях машини. Відмовтеся від таких засобів.

Залишки води на висушеному посуді. Краплі погано стікають, якщо на поверхні залишки жиру. Не забувайте застосовувати ополіскувач!

На дні машини залишився засіб, що не розчинився, або піна. Чи правильно ви підібрали дозування засобу? Якщо це таблетки, може, у вибраному режимі миття вони не встигають розчинитись? А якщо порошок - чи не відволожився він через неправильне зберігання і не виміряли ви його вологою ложкою, від чого він скомковався?

Якщо ж залишається піна, то швидше за все ви додали дуже багато ополіскувача. Або ще гірше вирішили скористатися рідиною для миття посуду руками.

Іржа на металевому посуді та внутрішніх деталях машини. Це природно, що метали корродирують при контакті з агресивним середовищем (солі, кислоти) та один з одним. Тому потрібно звести ці контакти до мінімуму, правильно розміщуючи металевий посуд і відразу діставаючи його після миття.

Намагайтеся не прокидати сіль і не проливати ополіскувач під час підготовки до роботи. Якщо так сталося, запустіть цикл попереднього миття.

Зважайте на ці моменти, вибираючи засоби для посудомийної машини. Ну, а ще подумайте про навколишнє середовище та здоров'я ваших домочадців: уникайте засобів із фосфатами та хлором. Засоби нового покоління для посудомийної машини як компоненти, що пом'якшують воду, містять соду та солі лимонної кислоти замість фосфатів, кисневий відбілювач замість хлору, неіоногенні ПАР із "зеленими" властивостями та ферменти для розщеплення складних забруднень.

В точності дотримуйтесь інструкцій до посудомийної машини та миючого засобу, щоб і далі жити в гармонії зі своїм посудомийкою та насолоджуватися блискучим посудом!